Eğitim Koordinatörlüğü | Liderler Okulu Genel Merkezi

Eğitim Koordinatörlüğü


[vc_row full_width=”” parallax=”” parallax_image=””][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Liderler Eğitim Kurumlarının her türlü eğitim ve öğretim materyalini hazırlanması, geliştirilmesi, denetlenmesi ve kalitesinin artırılması çalışmalarını yürütür.
İdari personel, öğretmen, aile, öğrenci eğitimi vb. seminerler ve hizmetiçi eğitim programlarını hazırlar, organize eder.

[/vc_column_text][vc_separator color=”grey” align=”align_center” style=”” border_width=”” el_width=””][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”” parallax=”” parallax_image=””][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5840″ border_color=”grey” img_link_large=”” img_link_target=”_self” img_size=”268×238″ alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text css_animation=””]

Liderler Okullarının ulusal ve uluslar arası eğitim ve öğretim programları düzenlenmesi ve uygulanması çalışmalarını yürütür (Seminer, Sempozyum, IB Programı (Primary Years Programme, Middle Years Programme, Diploma Programme) vb.).
Okullara öğretmen alımı ölçütlerinin belirlenmesi, öğretmenlerin değerlendirilmesi ve çalışanların geliştirilmesi süreçlerine destek olur.
Yazılı, görsel, işitsel, elektronik eğitim ve öğretim materyallerinin hazırlanması ve geliştirilmesini sağlar (Dergi, Kitap, Soru, Web Sitesi kontrolü vb.).
Yeni açılacak okulların kuruluşlarında eğitim öğretim çalışmalarının gerçekleştirilmesi, Standartlar yönergesi kapsamında eğitsel ve fiziki yapısını planlanması, insan kaynakları ve eğitim öğretim programlarının planlanmasını sağlar.
Okul yöneticilerinin ve öğretmenlerin bireysel ve mesleki gelişimlerinin izlenmesi ve desteklenmesini sağlar.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”” parallax=”” parallax_image=””][vc_column width=”1/2″][vc_column_text css_animation=””]

Yabancı dil eğitimi standardizasyonu kapsamında tüm okullardaki yabancı dil eğitim öğretim uygulamalarının izlenmesi, tüm okullarda izlenecek ortak bir yol haritasının belirlenmesi ve gerek yabancı dil öğretmenlerinin mesleki gelişimlerine destek sağlayacak, gerekse öğrencilerin akademik performanslarını geliştirecek çalışmaların yapılmasını sağlar.
MEB’nın ilgili yönetmelik ve yönergelerinin okul yönetimleri ve öğretmenler tarafından uygulanmasını belli periyotlarda kontrol eder.
Online eğitim, yeni teknolojinin eğitime uygulanması, eğitim teknolojileri (Sosyal medya kullanımı, WEB 2 Araçlarının kullanımı vb. teknolojiler)konusunda personelin eğitimini takip eder.
Sınavların hazırlanması, kalitesinin artırılması, sınav takvimi programlanmasını kontrol ve takip eder.
Öğrencilerin olumlu davranışlar kazanmalarını sağlamak ve akademik başarılarını artırmak üzere gerçekleştirilecek Rehberlik-PDR çalışmalarını takip eder..

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5839″ alignment=”center” border_color=”grey” img_link_large=”” img_link_target=”_self” img_size=”268×238″][/vc_column][/vc_row]