Franchising | Liderler Okulu Genel Merkezi

Franchising


[vc_row full_width=”” parallax=”” parallax_image=””][vc_column width=”1/1″][vc_tour interval=”0″][vc_tab title=”Franchising Nedir?” tab_id=”a4827656-8a36-3″][vc_column_text css_animation=””]2015-06-27-14-50-24-Ekran-görüntüsüFranchising; bir ürün veya hizmetin imtiyaz hakkına sahip tarafın, belirli bir süre şart ve sınırlamalar dâhilinde işin yönetim ve organizasyonuna ilişkin bilgi ve destek sağlamak sureti ile imtiyaz hakkını ticari işler yürütmek üzere ikinci tarafa verdiği imtiyazdan doğan, uzun dönemli ve sürekli bir iş ilişkilerinin bütünüdür.

Franchisor; ürüne, hizmete veya bilgi birikimine ve bunlara ait denenmiş, kalitesi kanıtlanmış ve başarılı bir markaya, isme sahip ve bunların satış dağıtım veya işletme hakkını belirli bir bedel karşılığı veren taraftır. Franchisor, kendisi ve bireysel “franchisee”lerinden oluşan franchising sisteminin kurucusu ve uzun vadeli koruyucusudur

Franchisee; doğrudan veya dolaylı bir malı bedel karşılığında Franchisor’un ticari adını ve/veya hizmet markasını, iş görme ve teknik yöntemlerini, sistemini ve diğer sınai ve/veya fikri mülkiye haklarını kullanma hak ve zorunluluğunu, taraflar arasında bu amaçla yapılan yazılı Franchise Anlaşması süresi ve kapsamı içinde devamlı olarak alacağı ticari ve teknik destek ile üstlenir.

[/vc_column_text][/vc_tab][vc_tab title=”Franchising Sisteminin Yararları” tab_id=”4e9a1429-f53e-3″][vc_column_text css_animation=””]002– Marka ile birlikte Ulusal veya Uluslararası standartlarda kaliteye sahip olunmaktadır.

– Tanınmış markaların sağladığı, sürekli müşteri ve iş yapma imkânı doğmaktadır.

– Franchise veren işletme tarafından Franchisee’ye eğitim hizmetleri ve uzman personel desteği sağlanmaktadır.

– Kaliteli personel bulma, işe alma ve yetiştirme konularında franchise veren işletmenin deneyim ve tekniklerinden yararlanılmaktadır.

– Mali, ticari ve personel konularında sağlanan destekle, teknik işlevlere ağırlık verilip başarı şansı arttırılmaktadır.
– Franchisor ile ortak hareket edilerek küçük işletmelerin karşılaşacakları risk ve işletmecilik sorunları en aza indirilmektedir.
– Franchise veren işletmenin mali danışmanları ve hukuk danışmanlarından yararlanılmaktadır.
– Franchisor’ın sürekli olarak yaptığı araştırma ve geliştirme çabalarından yararlanılmaktadır.
– İşletmenin kuruluş aşamasında ve kuruluş yerinin seçiminde bilimsel tekniklerin kullanılması mümkün olmaktadır.
– Franchise ile reklam, tanıtım, promosyon giderlerinden tasarruf sağlanmaktadır.
– Franchising sistemi, girişimcinin yalnızlığını ortadan kaldırarak, kendi işini kurmanın getirdiği riskleri azaltmaktadır.
– İşletmeler için standart yönetim, muhasebe, satış ve stoklama fonksiyonları mümkün olmaktadır.

[/vc_column_text][/vc_tab][vc_tab tab_id=”b5e1e075-a24f-2″ title=”Markanın Gücü”][vc_column_text]03Çağımız bireysel işletmelerin yerini büyük markaların aldığı çağdır. Kurumsal kimliğini oluşturmuş bu çerçevede kendine vizyon belirlemiş kurumlar günümüzde daha ön plana çıkmaya başladılar. LİDERLER OKULU kendisini markalaştırmış eğitimiyle Türkiye’ de hizmet vermeyi başarmış, güven kazanmış kurum olarak; şimdi kendi işini yapan eğitimciler ve eğitim kurumlarıyla beraber çalışacak yöntemler geliştirmiştir. Sizleri LİDERLER OKULU Markası altında beraber çalışmaya davet ediyoruz. LİDERLER OKULU MARKASINDAN VE GÜCÜNDEN SİZ DE YARARLANIN.

LİDERLER OKULU gücünü güvenirliliğinden, tanınırlığından, eğitime bakış açısından, eğitimcinin eğitiminden almakta ve kendi vizyonu oluşturmaktadır. LİDERLER OKULU kurumlar arasında kendisini ispatlamış ve farklılığını, özgünlüğünü ortaya koymuştur. Mental Aritmetik konusunda ıspatlanmış başarımız ve getirdiğimiz devrimsel nitelikteki özellikler yapacaklarımızın kanıtı olarak eğitim sektöründe dikkatleri üzerimize çekmeyi sürekli başarmaktayız. Kurumumuz çağdaş fiziki yapısı, Türkiye geneline yayılmış iletişim ağıyla ilk olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

LİDERLER OKULU MARKASI İLE;

TANINMIŞ BİR MARKAYI TEMSİL EDECEKSİNİZ
Verilecek olan eğitim sisteminin müşteriler tarafından fark edilebilir olması, hatırda kalması ve en önemlisi de tercih edilir olması, ancak kendini ispatlamış bir marka ile olur. Bu marka kendisine her alanda itibar sağlar. LİDERLER OKULU FRANCHISING SİSTEMİ ile bölgenizin lider eğitim kurumu olacak, LİDERLER OKULU adı altında kaynaklarınızın doğru zamanda ve doğru yerde değerlendirme imkânı bulacaksınız.
KAZANÇLI YATIRIM YAPACAKSINIZ
Yatırımınızı, önceden planlanmış ve fizibilitesi en ince ayrıntısına kadar hazırlanmış bir proje çerçevesinde gerçekleştireceksiniz. Zaman planlaması ile maliyeti en aza indirerek kazançlı bir yatırım gerçekleştireceksiniz.

BELİRSİZLİĞİ DEĞİL DENENMİŞ BAŞARIYI YAŞAYACAKSINIZ

Y003aptığınız yatırımın size ne getireceğini daha önceden bilmemeniz, kendinizi dibi görünmeyen bir çukura atmanızdan farklı değildir. Daha önceden yapmış olduğu yatırımlarıyla her zaman üstün başarı sağlamış ve sektördeki lider kurumlardan biri olmuş LİDERLER OKULU ile yapacağınız franchising, size denenmemişi değil, daha önceden defalarca denenerek başarıya ulaşmış uygulamaları hayata geçirme fırsatı sunacaktır.


REKLAM ve TANITIM GİDERLERİNDE TASARRUF SAĞLAYACAKSINIZ

Markanız ne kadar çok tanınıyorsa hakkınızda o kadar olumlu düşünülüyor demektir. Markanızın bilinirliği ve bu bilinirliği korumanın en temel yolu reklamdır. Çağımızda gelişen iletişim araçlarının reklam çalışmalarında etkili bir şekilde kullanılmasının gerekliliği bilinen bir gerçektir. LİDERLER OKULU adı altında Türkiye çapında reklam veren eğitim kurumu olacaksınız. Bu sayede sadece yerel basında değil, ulusal basında da yer alma imkânına sahip olacaksınız. Toplu satın alma gücü sayesinde birçok üründe olduğu gibi reklam ve tanıtım ürünlerinde de en düşük maliyetlerle hizmet alacaksınız.

PROFESYONEL BİR KADROYLA ÇALIŞACAKSINIZ

Birçok sektörde olduğu gibi eğitimde de nitelikli insan kaynağı gücü işletmelerin başarısı için vazgeçilmezdir. İşletmede, insan kaynaklarının oluşturulması süreci ve yönetimi profesyonel adımlarla tasarlanmalıdır. Bilgi havuzunda çok geniş insan kaynağına sahip olan Liderler Okulunun katkılarıyla eleman temini ve bu elemanlara uygulanacak kıstasları belirlemek artık sorun olmayacaktır.

YALNIZ OLMAYACAKSINIZ
Başarı yolcuğumuzda, birlikte yürümek için LİDERLER OKULU ile kuracağınız iş birliği ile kendinizi daha güçlü hissedecek ve bu yolculukta bizi her zaman yanınızda bulacaksınız. Bizden ve tecrübelerimizden faydalanarak, ihtiyaç duyduğunuz her türlü desteği alacaksınız.

MARKAMIZIN AVANTAJLARI İLE DOLU BAŞARILI BİR DÜNYA KURUN

[/vc_column_text][/vc_tab][vc_tab tab_id=”571424f7-8417-3″ title=”Franchising’in Dünyadaki Gelişimi”][vc_column_text css_animation=””]004Franchising sistemi 1880 li yıllarda Amerika Birleşik Devletlerinde kurulmaya başlanmıştır. Bu düzen İkinci Dünya Savaşından sonra gene Amerika Birleşik Devletleri’nde daha da gelişmeye devam etmiş ve Avrupa’ya sıçrayarak gelişimini sürdürmüştür.

Amerika Birleşik Devletleri’nde franchising uygulaması çok geniş bir alanı kapsamaktadır. Franchising ülkedeki tüm perakende satışların % 35’ine sahip olurken, yolcu taşımacılığında kullanılan araçların % 95’i bu yöntemle sağlanmaktadır. 1990’lı yılların başında franchising sistemine katılmış bulunan işletme sayısı 540 bin dolaylarında iken bugün bir milyonu çok aşmış olduğu belirlenmiştir.

Franchising sisteminin yaratılma ve ilk uygulama yeri olan Amerika Birleşik Devletlerinde bu sistem ile çalışan 60 iş kolu mevcuttur. Bunlar arasında: otomobil servis ürünleri, iş yardım servisleri, iş araçları, giyim ve ayakkabı, yapı dekorasyon, bilgisayar, kozmetik, perakende satış mağazaları, eğitim, yiyecek, sağlık ürünleri, ev aletleri, kuru temizleme, fast-food, otelcilik ve lokanta gibi sektörler bulunmaktadır. Özellikle hizmet sektöründe çeşitlendirme artmaktadır.

[/vc_column_text][/vc_tab][vc_tab tab_id=”abacd300-d93a-4″ title=”Franchising’in Türkiye’deki Gelişimi”][vc_column_text css_animation=””]005Franchise, dünyada 21. yüzyılda perakendeciliğe damgasını vuran işletme şeklidir. Emlaktan markete, temizlikçiden hamburgerciye, markanın ve hizmetin girdiği her alanda uygulanmaktadır. Amerika’ da perakende ticaretin yaklaşık % 50’si franchise işletmelerden geçmektedir. Binlerce marka, yüz binlerce işletme bu sistemle çalışmaktadır.

Bugün ülkemizde, yabancı kökenli şirketlerle başlayan franchising sistemi, Türk markalarının başarılı girişimleri ile gıdadan eğitime, temizlikten danışmanlığa ve sağlıktan teknolojiye kadar birçok kuruluş, franchising sistemi ile faaliyetlerini devam etmektedir.

Türkiye’de ilk yerli franchising uygulaması 1985 yılında başlamış olup bugün itibariyle franchising uygulayan işletme sayısı 700’ü aşmıştır.

Franchising sisteminin yaygınlaşması sonucunda, bu sistemin gelişmesi, sağlıklı, istikrarlı bir şekilde yerleşmesi ve yürütülmesi, sisteme güven duyulmasının sağlanması amacıyla 1991 yılında Ulusal Franchising Derneği (UFRAD) kuruldu.

[/vc_column_text][/vc_tab][/vc_tour][/vc_column][/vc_row]