Anaokulu | Liderler Okulu Genel Merkezi

Anaokulu


Atölyeler

Atölyeler


Özel olarak hazırlanmış atölyemizde, uzman eğitimci eşliğinde çocuklarımızın el becerilerini keşfedebilmelerini ve geliştirebilmeleri için kendilerini özgürce ifade edebilecekleri, resim, maket yapımı, seramik, batik,ahşap boyama, kukla, ebru yapımı, farklı materyalleri tanıma ,tanımlama çalışmaları yapılmaktadır.

müzik

Müzik


Türkiye genelindeki tüm okullarımızda Piyano zorunlu ders olarak verilmekte olup ,çocuklarda var olan ritim duygularını ortaya çıkarmak ve desteklemek, müzikal seslerdeki seçiciliği sağlamak, ses estetiği gelişimine katkıda bulunmaya yönelik uygulamalar ve orff metodlu müzik çalışmaları yapılmaktadır.

Drama

Drama


Türkiye genelindeki tüm okullarımızda drama zorunlu ders olarak yapılmaktadır . Çocukların yaratıcı potansiyellerini ortaya çıkarıcı, özgüvenlerini pekiştirici, jest, ses, mimik ile ifade edebilecekleri, çeşitli roller oynayarak sosyal simülasyonları da gerçekleştirebilecekleri çalışmalar yapılmaktadır.


pointe-ballet-slippers-all-in-a-rowBale

Uzman eğitimcimizin yönlendirmesiyle sağlıklı bir vücut gelişimi sağlamak, çocuklardaki enerjiyi doğru yerlere yönlendirmek için ortak çalışma bilincini geliştirmeyi amaçlayan; bale ritim, streching ve çeşitli dans çalışmaları yapılmaktadır.

HAREKETVEKOORDİNASYONHareket Ve Koordinasyon Eğitimi

Türkiye genelindeki tüm okullarımızda atletizm sporu zorunlu ders olarak yapılmaktadır. Hareket ve koordinasyon eğitimleri ile çocuklarımızı erken yaşlarda sağlıklı yaşamın en temel koşulu spor konusunda bilinçlendirmeyi, sporu yaşamlarının ayrılmaz bir parçası olduğunu göstermeyi hedefliyoruz.

iStock_42365910_wideBilim Uygulamaları

Türkiye genelindeki tüm okullarımızda Bilim Uygulamaları zorunlu ders olarak yapılmaktadır Bilişsel gelişimi destekleyen deney çalışmaları çevre gezileri,gruplama eşleştirme,kavramlar ve sayı çalışmalarını içine alan High-Scope (Aktif öğrenme) Gems (Fen-Matematik) Scamper (Farklı düşünme)ve Reggio Emilia(Yaşayarak öğrenme) eğitim programları uygulanmaktadır.

Zeka Oyunları

Türkiye genelindeki tüm okullarımızda zeka oyunları zorunlu ders olarak yapılmaktadır.  Aktif Öğrenme Eğitim Sistemine’ne uygun olarak hazırlanmış planlı programlar uygulanır.

Özel İngilizce Sınıfı

Native-Speaker eğitmen yönetiminde çocukların en hızlı öğrenme yöntemlerini kullanarak , kalıcı hafızaya yönelik yabancı dil eğitimi programları uygulanmaktadır. Branş etkinliklerindeki tüm sanat kavramları aynı anda hem Türkçe açıklanması hem İngilizce her iki dilde de öğrenilmektedir.

İngilizce

Türkiye genelindeki tüm okullarımızda yoğun İngilizce programı uygulanmaktadır.

Mutfak Etkinlikleri

Birçok kavramı tanıma fırsatı yaratan bu etkinliğimizde çocuklarımız ile küçük gruplar şeklinde mutfak malzemelerini tanımak ile başlayan çalışmalarımız farklı malzemelerin biraraya gelerek farklı lezzetler oluşturması ile devam eder.Sunum ayrıca önemlidir.


X