Bilim Kurulu | Liderler Okulu Genel Merkezi

Bilim Kurulu


TÜZYEKSAV BİLİM KURULU ÜYELERİ

PROF. DR. AYŞEGÜL ATAMAN

Lisans eğitimini 1969‘da Ankara Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü – Okul Psikologluğu ve Rehberlik Bölümü’nde tamamlayan Ataman, yine aynı üniversitede 1976‘da üstün zekalılar üzerine doktora yaptı.

PROF. DR. AHMET KANNECİ

Ankara Fen Lisesi‘ni bitirdikten sonra ODTÜ Mimarlık Fakültesinden mezun olan sanatçı, 15 yaşındayken konserini izleyerek hayranı olduğu Alirio Diaz sayesinde gitara aşık olmuştur.

PROF. DR. AHMET İNAM

1947 Sandıklı doğumludur. 1971’de ODTÜ Elektrik Mühendisliği Bölümünü bitirdi. 1972’de İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümüne doktora öğrencisi olarak girdi.

PROF. DR. NEŞE EROL

Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesinde 1972 yılında tamamladı. Doktora Unvanını Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümünde Klinik Psikoloji Alanında aldı.

PROF. DR. FERİDE BACANLI

Ankara Üniversitesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler alanında Lisans eğitimini tamamladı. Doktorasını ise Mesleki Grup Rehberliğinin Lise Öğrencilerinin Mesleki Olgunluk Düzeylerine Etkisi başlıklı çalışması ile aldı.

PROF. DR. NEZAHAT GÜÇLÜ

1979 yılında Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Felsefe Bölümü, Psikoloji Anabilim Dalında Lisans Eğitimini tamamladı. Doktora Derecesini ABD Pittsburgh Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Yönetim ve Politika Çalışmaları Bölümü, Eğitimin Tarihi, Sosyal ve Felsefi Temelleri Anabilim Dalında 1993 yılında aldı.

PROF. DR. NURDAN KALAYCI

1982 yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim dalında Lisans eğitimini, 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim dalında doktorasını tamamladı.

PROF. DR. SERAP BUYURGAN

1962 Rize / Pazar doğumlu olan Buyrurgan, 1984 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Bölümünü bitirdi. 1996 yılında Gazi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Güzel San.Eğt.Bl, Resim-İş Eğitimi ABD’da Doktorasını tamamladı..

PROF . DR. NİLGÜN METİN

1980 Yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 1989 yılında da Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Anabilim Dalında Doktorasını aldı.

DOÇ.DR. PERİCAN BAYER

1979 yılında 19 Mayıs Gençlik ve Spor Akademisinde Lisansını tamamladı. Doktorasını 1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimlerinde aldı.

DOÇ. DR. PETER KÖRNER

Almanya’da doğan Peter Körner ilk trombon derslerini Frankfurt Müzik Yüksek Okulu Profesörü Oliver Siefert’ten aldı. Weimar Franz Liszt Müzik Yüksek Okulu’nda Prof. Arminn Bachmann’ın öğrencisi oldu..

DOÇ. DR. SERAP DEMİR

Doktorasını 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Programları ve Öğretim Ana bilim Dalında tamamladı. Eğitim Programları ve Öğretim, Program Geliştirme, Üstün Zekalı ve Yeteneklilerin Eğitimi alanlarında çalışmaları bulunmaktadır.

NİLÜFER KÖYLÜOĞLU

1973 yılında Özel Gaziantep Kolejinden mezun olmuştur.1974 Hudson High School OHIO/ USA, 1978 Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü İngilizce Bölümü, 1994 Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü mezunudur. Yurt içi ve yurt dışı eğitim konularında uzmandır.


X